Tootegrupid

Müügitingimused

 

Veebipoe MARASIKAUBAD.EE (edaspidi Veebipood) omanik on MARASI OÜ (registrikood 16069212), asukohaga Maidla küla, Saue vald, Harjumaa.


Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Marasi OÜ ei ole käibemaksukohustuslane, hindadele ei lisandu käibemaks.

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. Tooted, mille transpordihinda fikseerida ei saa, ei ole ostukorvi lisatavad ja vajavad eelnevat hinnapäringut.

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.


Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangaülekandega või pangalingiga.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida kauba lõppemise tõttu või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.


Makseviisid

Veebipoes on võimalik kaupade eest tasuda pangamaksega tellimuse kinnituse alusel ja pangalingi kaudu (Esto AS).

  •  Eesti pangalingid: Esto Pay pangalingid (SEB, Swedbank, LHV, Coop, Luminor jne)
  •  Maksa hiljem lahendused: Esto Järelmaks (3-60 kuud), Esto 3 (3 kuud), Maksa hiljem (30 päeva)

 

Makseid võetakse vastu eurodes.

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

Makseid vahendab Esto AS. Tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Esto AS-i turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga- ja krediitkaardi andmetele. Leping jõustub alates lepingu summa tasumisest läbi Esto AS makselahenduse või pangaülekande jõudmisest Marasi OÜ arveldusarvele.

Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete tegemiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Esto AS-ile.


Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti

Soovi korral võimalik kaupasid saata ka teistesse maailma riikidesse, kuid saatekulu tuleb täpsustada eelneva hinnapäringuga.

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud tellimuse vormistamisel saatmisviisi juures. Kaupasid on võimalik tellida DPD pakiautomaatidesse ja pakipoodidesse, kulleriga soovitud aadressile ning soovi korral tulla ise järele ettevõtte aadressil Maidla küla, Saue vald.

Peamiseks koostööparneriks transpordil on: DPD Eesti AS.

Eesti-sisene tarneaeg laos kohe olemas olevate kaupade puhul on üldjuhul 2 kuni 3 tööpäeva (v.a tooted, mille tooteinfos on toodud pikem tarneaeg). Ettetellitavate kaupade tarneaeg jääb üldjuhul vahemikku 7-30 päeva, täpsem tarneaeg on toodud iga toote infos eraldi välja. Suuremate tellimuste korral või juhul, kui mingil muul põhjusel ei ole võimalik selle aja jooksul tellimust täita, võib tarneaeg olla pikem. See täpsustatakse esimesel võimalusel, üldjuhul kohe peale tellimuse esitamist.

Väljaspoole Eestit kaupade saatmine on üldjuhul toote juures märgitud tarneajast umbes 2-3 tööpäeva pikem.

Erandjuhtudel võib toodetel ette tulla pikemaid tarneaegasid, kuid neist teavitatakse tellijat esimesel võimalusel.


Taganemisõigus 

Peale tellitud kauba kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul moel, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil, nagu see on lubatud kauba proovimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. 

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus (mille vormi leiab siit: taganemisavaldus) ning saata see e-posti aadressile info@marasikaubad.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. Kaupade tagastusaadress on ettevõtte juriidiline aadress ja automaadiga tagastamise korral Roobuka Kaupluse DPD pakiautomaat, Kohila Grossi Smartposti pakiautomaat või Omniva Roobuka Kaupluse pakiautomaat. Vajalik eelnevalt täpsustada!

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.


Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul Veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@marasikaubad.ee või helistades telefonil +372 5667 9126.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Ostjal on õigus lepingu eseme lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele (VÕS § 101, lõige 1).


Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-posti aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvatele ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-posti aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi, sisestades veebilehel e-posti aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest, andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldavas e-kirjas toodud juhiseid.


Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe kohta pretensioone, tuleb need saata e-kirjaga aadressile info@marasikaubad.ee või helistada telefonile +372 5667 9126.

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda ka Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole siin.